Trader21 radzi jak inteligentnie inwestować – recenzja debiutu wydawniczego blogera

książka inteligentny inwestor cezary głuch

Jak mądrze inwestować? Na to pytanie stara się odpowiedzieć Cezary Głuch w swoim debiutanckim dziele o tytule „Inteligentny inwestor XXI wieku”. W książce tego popularnego blogera, znanego szerzej jako Trader21, założyciela serwisu IndependentTrader.pl, została zgromadzona wiedza na temat trudnej sztuki inwestowania. Dzięki tej pozycji można zdobyć informacje, dające podstawy do inteligentnego lokowania kapitału i racjonalnego zarządzania posiadanymi pieniędzmi.

Cztery tomy książki „Inteligentny inwestor XXI wieku” i ich zawartość

Inteligentny inwestor XXI wieku” to zbiór doświadczeń, wiedzy i przemyśleń Tradera21 na temat rozsądnego inwestowania. Książka nie bez powodu zbiera dobre opinie w serwisach w rodzaju lubimyczytac.pl. Wszystko dzięki kompleksowemu i drobiazgowemu podejściu autora do tematu. Jego doświadczenie pozwala bliżej zapoznać się ze światem wielkich pieniędzy i rynków finansowych, dzięki czemu każdy może samemu spróbować przygody z inwestowaniem. Książka jest przeznaczona zarówno dla osób początkujących, jak i dla tych, które mają już pewną wiedzę o tym, jak lokować pieniądze.

Wydawnictwo tworzą cztery tomy poświęcone różnym aspektom inwestowania. Pierwszy dostarcza podstaw, omawiając kwestie takie jak akcje, obligacje, systemy monetarne, waluty. Drugi przybliża tematykę rynków, na których można inwestować. To między innymi rynek metali szlachetnych i inne rynki surowcowe, rynki nieruchomości, kwestia REIT-ów (typ funduszy inwestycyjnych, w Polsce znany też jako SRWN). W tomie trzecim przedstawiono informacje o budowie portfela inwestycyjnego oraz dywersyfikacji geograficznej i psychologii inwestowania. Ostatni, czwarty tom to praktyczne przykłady dobrych i złych inwestycji. Jego dużą zaletą jest opis najczęściej popełnianych błędów inwestycyjnych.

Plusem publikacji jest z pewnością forma wydania. Książka trafia do czytelnika w twardym etui. Każdy tom ma twardą oprawę i jest wydrukowany na dobrej jakości papierze. To, co najważniejsze, to jednak dbałość o szczegóły, co dostrzec można choćby w sposobie podania treści. Wystarczy spojrzeć na czytelne ilustracje, styl pisania, metodykę przekazywania informacji, aby zrozumieć, że w publikacji chodzi o jak najlepsze przekazanie doświadczenia autora i zachęcenie do lektury.

Jeśli ktoś chciałby kupić książkę, może to zrobić na przykład klikając w ten link. Zakupu można dokonać jedynie przez stronę autora. „Inteligentny inwestor XXI wieku” jest dostępny w dwóch wersjach – cyfrowej (w formacie .epub lub .pdf) i fizycznej. Można je kupić osobno za 349 zł lub w pakiecie za 499 zł (czyli zdigitalizowany e-book oraz cztery tomy w papierze).

Czy z książki „Inteligentny inwestor XXI wieku” można nauczyć się inwestowania?

Autor stara się jasno, klarownie i konkretnie przedstawiać omawiane problemy. Prosty język jest tu zaletą, dzięki której można łatwo przyswoić informacje. Trader21 pokazuje, jak inwestować krok po kroku, jak inwestować na giełdzie i innych rynkach finansowych, jak się na nich poruszać i jak pomnażać pieniądze. Bazuje przy tym na swoich doświadczeniach, podając wiedzę w sposób kompleksowy oraz dobrze usystematyzowany. Lektura jego książki może zachęcić do samodzielnych poszukiwań oraz rozwoju poprzez dalsze zgłębianie tej tematyki. Daje zarazem solidne podstawy, dzięki którym łatwiej wejść do świata wielkich finansów.

„Inteligentny inwestor XXI wieku” może być traktowany jako podręcznik mądrego inwestowania. Książka pozwala lepiej zrozumieć pozycję i rolę inwestora. Pomaga w podejmowaniu świadomych decyzji inwestycyjnych oraz pokazuje jak dokonywać wyborów tak, by ich nie żałować i by przynosiły czytelnikowi korzyść. Książka Cezarego Głucha jest zatem dobrym wprowadzeniem do roli inwestora i warto się jej bliżej przyjrzeć.